השתלת עדשה תוך עינית

עדשות פרימיום לתיקון ראייה בניתוח קטרקט. עדשות מולטיפוקליות, טוריות ולמי מתאים התהליך

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לרופא לבצע תיקון ראייה תוך כדי ניתוח קטרקט ולהיפטר מהמשקפיים לתמיד. התהליך מתבצע באמצעות השתלת עדשה תוך עינית בעלת אורך מוקד משתנה. לאחר תהליך ריסוק ושאיבת העדשה החולה משתיל המנתח עדשה מלאכותית רק שהפעם מדובר בעדשת פרימיום שנועדה גם לתקן את הראייה בהתאם לנתוני המטופל. בדיוק כמו במשקפיים, קיימות עדשות פרימיום לבעלי צילינדר, למטופלים שהם גם קצרי רואי וגם רחקי רואי.

השתלת עדשה תוך עינית

הבשורה המשמחת לסובלים מבעיות ראייה ונדרשים לעבור ניתוח קטרקט, היא שכיום יכול המנתח לפתור כל בעיית ראייה באמצעות השתלת עדשה תוך עינית יחודית לכל מנותח. כך שאם המטופל קצר רואי, רחק רואי, סובל מצילינדר או מבעיית ראייה לכל אורך המוקד המצריכה עדשות מולטיפוקליות, קיים עבורו פיתרון בדמות עדשת פרימיום.

הפיתרון הוא לכאורה פשוט. מה שקובע את איכות הראייה שלנו היא עדשת העין הטבעית איתה אנחנו נולדים. כיוון שבניתוח קטרקט מוציאים את העדשה הטבעית הנגועה במחלה ומשתילים עדשה מלאכותית, אפשר לנצל את התהליך ולהשתיל עדשות פרימיום, קרי עדשות מתקנות ראייה שעושות את הפעולה בדיוק כמו עדשות המשקפיים או עדשות מגע, רק באופן פנימי. יש שני סוגים עיקריים של עדשות פרימיום. עדשות מונופוקליות לתיקון ראייה לאורך מוקד קבוע (קרוב או רחוק) ועדשות מולטיפוקליות לתיקון ראייה לאורך מוקד משתנה (קרוב ורחוק).

עדשות טוריות אל מול עדשות מולטיפוקיליות

עדשה מונופוקלית משתמשת בכל "כח התיקון" שלה לאזור אחד בלבד ועל כן, מטופל שיקבל עדשה מונופוקלית ראייתו תתוקן ב100%. לעומת זאת "כח העדשה" בעדשה מולטיפוקלית מתחלק בין האזורים השונים מה שמאפשר למטופל לראות לכל אורכי המוקד,

אורך המוקד של העדשה משפיע על הראייה של המטופל בסוף הניתוח. עדשה מונופוקלית תתקן אזור אחד בלבד ועל כן למטופל שהוא קצר רואי או רחק רואי תושתל עדשה המתקנת באופן מושלם לקרוב או רחוק. עדשה מולטיפוקלית תתקן את כל אורך המוקד ותושתל למטופל

מתי משתילים עדשת פרימיום לתיקון הראייה?

ברמה העקרונית כל אדם שעובר ניתוח קטרקט יכול לתקן ראייה באותה העין המנותחת. טרום עידן עדשות הפרימיום היו מושתלות עדשות רגילות במקום עדשת העין הטבעית ומי שסבל מבעית ראייה הרכיב פשוט עדשות מתקנות בדמות משקפי ראייה או עדשות מגע. היתרון של עדשות הפרימיום שהן כבר  "מלוטשות" בהתאם לנתוני הראייה של המנותח ומושתלות בעין במהלך ניתוח קטרקט ומוסיפות גם תיקון של הראיה.

קיימים מספר סוגים של עדשות פרימיום המותאמות לכל סוגי קצרי הרואי כך שאחרי תיקון הקטרקט לא תזדקקו למשקפיים.

סוגי עדשות פרימיום בניתוח קטרקט

ישנם סוגים שונים של עדשות פרימיום, אשר תפקידן הוא לתקן בעיות ראייה שונות, לדוגמא, עדשה טורית שתפקידה הוא לתקן צילינדר (הנקרא גם אסטיגמציה), עדשה מולטיפוקאלית אשר מיועדת לתיקון שני מוקדי ראייה (קרוב ורחוק) ועוד. 

למידע נוסף אודות עדשות פרימיום ותיקון הראייה במסגרת ניתוח קטרקט, הקליקו עליי!

ד"ר לוי יחזקאל, מומחה לקטרקט

ד"ר לוי יחזקאל מבצע ניתוחי קטרקט בלייזר מזה שנים רבות. ד"ר לוי יחזקאל הינו רופא עיניים בכיר, ומומחה לניתוח קטרקט ותיק ומנוסה.

במהלך הניתוח, ולפי הצורך, ניתן לעבור תהליך של השתלת עדשה תוך עינית לתיקון הראייה אשר מותאמות באופן ספציפי לכל מטופל על פי הצרכים שלו וקשיי הראייה שלו.

ד"ר לוי יחזקאל מבצע את הניתוח במהירות, במקצועיות וביעילות, ומגיע לתוצאות מדויקות וטובות במיוחד. ההחלמה מן הניתוח קצרה, בעיקר בזכות המומחיות והניסיון ד"ר לוי יחזקאל בניתוחים מהסוג הזה.

לייעוץ בנושא השתלת עדשה תוך עינית חייגו אלינו :072-330-1421

ד"ר יחזקאל לוי - מומחה לקטרקט ולניתוחי קטרקט

אודות ד''ר יחזקאל לוי

ד"ר יחזקאל לוי הנו רופא עיניים ומנתח קטרקט בכיר בבתי החולים בילינסון והשרון ומנהל מרפאת עיניים בקופ"ח כללית. לד''ר לוי ניסיון של למעלה מ-30 שנה, הוא ביצע ניתוחי קטרקט רבים בארץ ובעולם, וכן לקח חלק בארגוני סיוע רפואיים למחלות עיניים כמומחה בעל שם עולמי לניתוחי קטרקט בלייזר (יָרוֹד). ד"ר יחזקאל לוי מקבל מטופלים במרכז MEDICA שברמת החייל ת"א, המרכז הגדול בישראל לניתוחי קטרקט.