מידע מקצועי בנושא קטרקט ותיקון הראייה במסגרת ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט בגיל מבוגר

טיפול נפוץ בגילאים מבוגרים, הוא ניתוח קטרקט, הנועד לטפל במחלה האופיינית בעיקר לגיל מבוגר.

מה זה CATARACT ALL TYPES?

קיימים מספר סוגים של מחלת הקטרקט, הכירו את הסוגים השונים המבטאים את שלבי המחלה השונים

קטרקט לבן (קטרקט בשל)

כאשר עכירות העדשה היא מקסימלית והאישון הופך ללבן, זהו המצב החמור ביותר של מחלת הקטרקט.

ניתוח קטרקט באשפוז יום

כתוצאה מהשיפור בטכנולוגיות המשמשות לביצוע ניתוחי קטרקט בלייזר, חולים עוברים ניתוח קטרקט באשפוז יום וברוב המקרים משתחררים לביתם עד מספר שעות לאחר הניתוח

משקפיים לאחר ניתוח קטרקט

חולי קטרקט בעלי לקות ראייה, יכולים כיום לבצע תיקון ראייה במסגרת ותוך כדי מעבר ניתוח קטרקט, אך, לא תמיד ניתן להיפטר מהמשקפיים לאחר ניתוח קטרקט ולכן נדרש להתאים משקפים

קטרקט ועיניים יבשות

תסמונת העין היבשה ומחלת הקטרקט הולכים לרוב יחדיו כפקטור של הגיל, כל ארבעה מתוך חמישה מועמדים לניתוח קטרקט סובלים, במקביל לכך, גם מתסמונת העין היבשה

משמעות קטרקט בעין

הקטרקט כמחלה משפיע באופן הדוק על ירידה באיכות הראייה והינו אחת הסיבות הנפוצות לירידה בראייה בגיל מבוגר, למרות שהוא יכול להופיע גם בגילאים צעירים יותר ואף אצל תינוקות.

הכנה לניתוח קטרקט

במסגרת הכנה לניתוח קטרקט, תבקשו מרופא המשפחה מסמך המסכם את מצבכם הרפואי יחד עם רשימת התרופות הקבועות שאתם נוטלים. עליכם להעביר את המסמך בהקדם לרופא המנתח.

יתרונות ניתוח קטרקט בלייזר

לניתוח קטרקט בלייזר ישנם מספר יתרונות על הניתוח בשיטה הרגילה, בעיקר באמצעות דיוק מקסימלי המושג בסוג זה של הליך כירורגי המתאפשר ע"י השימוש בלייזר.

השתלת עדשה תוך עינית

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לרופא לבצע תיקון ראייה תוך כדי ניתוח קטרקט ולהיפטר מהמשקפיים לתמיד. התהליך מתבצע באמצעות השתלת עדשה תוך עינית בעלת אורך מוקד משתנה.

מהי עדשת פרימיום?

היתרון המשמעותי של עדשות הפרימיום הוא שניתן להשתיל אותן בתוך העין במהלך ניתוח קטרקט כתחליף לעדשה החולה ואזי מרוויחים גם את הטיפול בקטרקט וגם את תיקון הראייה

תיקון צילינדר בניתוח קטרקט: האם מומלץ ומתי?

אנשים רבים הסובלים מקטרקט סובלים גם מצילינדר (אסטיגמטיזם), וכיום ניתן לתקן צילינדר במהלך ניתוח קטרקט. באילו מקרים ועבור מי זה מומלץ?

מהי עדשת AcrySof ReSTOR

אחד הפיתוחים המשמעותיים ביותר בתחום ניתוחי הקטרקט, הוא עדשת הפרימיום הידועה בשם AcrySof ReSTOR. מהי עדשה זו ומהם יתרונותיה?

שאלות ותשובות לפני ניתוח קטרקט

למטופלים יש שאלות רבות הנוגעות לניתוח עצמו ולתהליך הכרוך סביבו. ד"ר לוי יחזקאל עונה על השאלות הנפוצות, מרגיע חששות ומספק את כל המידע הנחוץ.

אוכלוסיות בסיכון לחלות בקטרקט

מחקרים מהשנים האחרונות מעידים כי יש אוכלוסיות מסוימות שנוטות יותר לסבול מקטרקט ומהסיכון לחלות בקטרקט.

תיקון ניתוח קטרקט שנכשל

כמו בכל הליך כירורגי, גם ניתוח קטרקט עלול להוביל לעיתים נדירות לסיבוכים ולכישלון בהשגת התוצאה הרצויה. במקרה כזה יש לבצע תיקון ניתוח.

שאלות ותשובות לאחר ניתוח קטרקט

כמה זמן נמשכת ההחלמה? האם מותר לצפות בטלוויזיה ולהשתמש במחשב? ממה צריך להימנע לאחר הניתוח? כל השאלות והתשובות החשובות.

ניתוח קטרקט לחולי גלאוקומה

ניתוח קטרקט לחולי גלאוקומה הוא מורכב, אך בהחלט אפשרי ולרוב גם נחשב כמומלץ